Modul pre digitálne začleňovanie vrátane učebnice je k dispozícii

Je pre vás počítač stále ťažko zvládaným orieškom? Máte obavu využiť elektronické služby v klasických životných situáciách?

Tak s tým vám môže pomôcť nový modul ICDL „Digitálny občan, základy“. Je určený na pomoc pri jednoduchom využívaní počítača v bežnom živote v bežných životných situáciách. 

Učebnica, ktorá je dostupná pre všetkých zdarma na www.ecdl.sk v časti Odporúčané študijné materiály sa venuje nácviku potrebných zručností a ponúka aj získanie nevyhnutných znalostí. Okrem toho obsahuje pre záujemcov aj viacero informácií, ktoré nie sú vždy potrebné, ale občas sa hodia. Výuku sa odporúča absolvovať s lektorom ICDL, ktorý vás modulom bezpečne a úspešne prevedie.   

Ako u všetkých modulov ICDL, aj tu existuje záverečná skúška pod dohľadom skúšobného komisára a možnosť získať medzinárodný certifikát ICDL. Pri skúške sa overujú len najnutnejšie zručnosti pri práci s počítačom v niektorej životnej situácii a keďže ide o vstupný modul môže vás skúšobný komisár pri teste „postrčiť“, ak uviaznete.